8368
12 آذر 1401 - 09:52

تعداد کارگاه‌های پیش از ازدواج در کرمانشاه کافی نیست

کرمانشاه- معاون جوانان ورزش و جوانان کرمانشاه با اشاره به درخواست‌های انجام شده برای افزایش تعداد کارگاه‌های ازدواج، گفت: تعداد کارگاه‌های پیش از ازدواج در کرمانشاه پاسخگوی نیاز جوانان نیست.

محمد حسین زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به لزوم برگزاری کارگاه‌های ازدواج برای جوانان، اظهار کرد: در فرآیند ازدواج سه نوع کارگاه آموزشی شامل پیش از ازدواج، حین ازدواج و بعد از ازدواج برای زوج‌ها برگزار خواهد شد.

وی افزود: کارگاه‌های پیش از ازدواج مربوط به بهزیستی، کارگاه‌های حین ازدواج مربوط به دانشگاه علوم پزشکی و کارگاه پس از ازدواج نیز به معاونت جوانان مربوط می‌شود.

معاون جوانان ورزش و جوانان استان کرمانشاه تصریح کرد: برای برپایی کارگاه‌های پس از ازدواج توسط این اداره با استفاده از حدود ۱۲ مرکز تخصصی و مشاوره‌ای و ۲۰ سازمان مردم نهادی در حوزه زندگی آسان و تسهیل ازدواج فعالیت دارند در استان کرمانشاه اقداماتی در این راستا انجام می‌گیرد.

حسین زاده خاطرنشان کرد: هرساله از سوی مرکز مربوطه و معاونت جوانان کشور برگزاری تعدادی کارگاه مربوط به ازدواج معین می‌شود که باید انجام شود که در سال گذشته برپایی تعداد ۲۲۰ کارگاه ازدواج پیش از ازدواج مقرر شد که در شهرها و محلات مختلف اجرایی شد.

وی با اشاره به تعداد کارگاه‌های ازدواج مقرر شده در سال جاری، بیان کرد: امسال نیز تعداد ۲۲۰ کارگاه ازدواج برای استان کرمانشاه تعیین شد که تاکنون بیش از ۶۰ مورد برگزار شده که تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

حسین زاده با تاکید بر اینکه تعداد کارگاه‌های پیش از ازدواج برای جوانان پاسخگو نیست، متذکر شد: بر این اساس باید تعداد برپایی کارگاه‌ها افزایش یابد که به همین منظور مکاتبات و رایزنی‌های لازم صورت گرفته و در صورت مثبت بودن جواب افزایش تعداد بالا خواهد رفت تا جوانان در امر ازدواج به صورت آگاهانه‌تر تصمیم بگیرند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 894241