8368
04 فروردین 1402 - 21:00

استاندار کرمانشاه از کمپ ماده۱۶ نگهداری معتادان متجاهر بازدید کرد

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه از کمپ ماده ۱۶ نگهداری معتادان متجاهر شهر کرمانشاه به همراه معاون خود بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه بعد از ظهر جمعه از مجتمع نگهداری، درمانی و کاهش آسیب معتادان ماده ۱۶ (متجاهر) تحت نظارت بهزیستی استان کرمانشاه در جاده سراب نیلوفر بازدید کرد.

صحرایی در این بازدید از همه بخش‌های مرکز از جمله سالن‌های اسکان، کارگاه تولید و نمایشگاه صنایع دستی و مهارت آموزی، آشپزخانه، انبار مواد غذایی، سالن ملاقات و… بازدید کرد.

استاندار کرمانشاه در سه سالن نگهداری معتادان حاضر شد و با گفتگوی صمیمی با آنان و شنیدن دغدغه‌هایشان از آنان درخواست کرد که تمام توان و اراده خود را برای بازگشت به کانون خانواده و اجتماع به کار بگیرند و از زمینه ایجاد شده برای نقش آفرینی در جامعه و بکارگیری استعدادهایشان استفاده کنند.‌

صحرایی از کارگاه تولید صنایع چوب مرکز ماده ۱۶ هم بازدید کرد و با استادکاران آنکه عمدتاً سابقه چندین ساله در این عرصه داشته اما به دام اعتیاد افتاده بودند، گفتگو کرد و دستورات لازم برای بازاریابی و فروش محصولات تولیدی مرکز را صادر کرد.

وی همچنین جزئیات فعالیت و مشکلات مرکز ماده ۱۶ را از مدیرکل بهزیستی استان و مدیر این مرکز جویا شد و برای مرتفع کردن آنها دستورات لازم را صادر کرد.

گفتنی است، در راستای اجرای «طرح ابتکاری و جامع ساماندهی معتادان متجاهر استان کرمانشاه» که از اواخر اسفند ماه سال گذشته آغاز شده است تاکنون تعداد قابل توجهی از معتادان متجاهر جمع آوری شده و قرار است با حمایت دستگاه‌های متولی پس از طی مراحل درمانی، وارد دوره‌های مهارت آموزی و اشتغال آفرینی شوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1108224