8368
03 دی 1401 - 14:36

محور فعالیت اتوبوس‌های جدید شهری مناطق حاشیه‌ای است

کرمانشاه- رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا شهر کرمانشاه گفت: محور فعالیت اتوبوس‌های جدید شهری در کرمانشاه ،مناطق حاشیه‌ای است.

سید پیمان موسوی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا شهر کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ۱۰۸ دستگاه اتوبوس مسافربری درون شهری تا پایان سال به ناوگان اتوبوسرانی شهر کرمانشاه اضافه می‌شود.

وی افزود: از این تعداد در حدود ۲۰ دستگاه در حال حاضر به کرمانشاه وارد شده و باقی مانده نیز بر اساس تعهدات شرکت‌های سازنده تا پایان سال به کرمانشاه وارد می‌شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا شهر کرمانشاه در خصوص واگذاری این اتوبوس‌ها به بخش خصوص، تصریح کرد: بر اساس تصمیم کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر کرمانشاه این اتوبوس‌ها به بخش خصوصی واگذار نمی‌شود و با برنامه ریزی سازمان حمل و نقل مسافر شهر کرمانشاه بیشتر در بخش‌های حاشیه‌ای شهر کرمانشاه بکارگیری می‌شود.

وی ادامه داد: در صورت واگذاری به دلیل تردد بیشتر در مناطق مرکزی شهر، تمایل به اضافه شدن این اتوبوس‌ها به این خطوط است که این هدف اصلی شورا و مجموعه حمل و نقل مسافر در کرمانشاه نیست.

موسوی خاطرنشان کرد: سرانه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در کرمانشاه پایین است و باید علاوه بر فراهم کردن زیرساخت‌ها، برای افزایش این سرانه تلاش لازم صورت گیرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 930440