8368
05 دی 1401 - 15:07

متقاضیان حج تمتع کرمانشاه اطلاعات خود را در سامانه بروزرسانی کنند

کرمانشاه- مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه گفت: متقاضیان حج تمتع کرمانشاه اطلاعات خود را در سامانه بروزرسانی کنند.

سعید کریمی خو در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: سازمان حج و زیارت درخصوص زمانبندی و ثبت نام در کاروان‌های حج تمتع سال ۱۴۰۲ اطلاعیه‌ای صادر کرده و بر اساس این فراخوان برنامه زمانبندی اعلام شده برای متقاضیان حج در صورت حصول شرایط لازم نام‌نویسی از متقاضیان ثبت‌نام در کاروانهای حج سال آینده از تاریخ ۳۰ دی ماه آغاز خواهد شد.

وی افزود: بر این اساس به اطلاع متقاضیان حج تمتع می‌رساند بر مبنای مذاکرات مقدماتی و پیش‌بینی صورت گرفته و به حسب ظرفیت تخصیصی به کشور گروه‌های اشاره شده در اولویت اعزام به حج تمتع سال آتی قرار دارند.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه تصریح کرد: لازم است افراد مشروحه در اولویت‌های دوم تا پنجم در صورت تمایل به تشرف از هم اکنون برنامه‌ریزی لازم را داشته و نسبت به بروزرسانی اطلاعات خود در سامانه Reserve.haj.ir و نیز تکمیل مدارک خویش به ویژه تهیه گذرنامه دارای اعتبار اقدام کنند.

کریمی خو خاطر نشان کرد: تمامی ودیعه‌گذاران باید قبل از نام نویسی در کاروان نسبت به مراجعه به سامانه Reserve.haj.ir و تکمیل اطلاعات خویش و اخذ کد رهگیری اقدام کنند و در غیر این صورت امکان انتخاب کاروان و ثبت نام در آن را نخواهند داشت.

وی تاکید کرد: با توجه به فراخوان‌های متعدد از ودیعه‌گذاران حج تمتع تا تاریخ ۲۹ اسفند سال ۸۵ در صورت عدم مراجعه برای نام‌نویسی در کاروان‌های حج سال ۱۴۰۲، در حج سنوات بعد (سال ۱۴۰۳ و سال‌های پس از آن) از اولویت فراخوان خارج و به اولویت‌های ذخیره در هر سال منتقل خواهند شد و متقاضیان اعزام برای سفر حج تمتع سال ۱۴۰۲ باید دارای گذرنامه حداقل با تاریخ اعتبار ۱۴۰۲/۱۰/۱ باشند و اطلاعیه تکمیلی ثبت نام از واجدین شرایط در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ منتشر خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 935864